banner8

banner9

banner28

banner10

HOCA’NIN YENİ TORUNLARI

Genç AKSES tarafından; Akşehir’e gelen üniversite öğrencileri için ‘Nasreddin Hoca’nın Üniversiteli Torunlarına Akşehir’i Tanıtıyor’ başlığı altında bir tanıtım gezisi düzenlendi.

Kültür Sanat 18.10.2021, 00:14 17.10.2021, 16:19 Haber Merkezi
933
HOCA’NIN YENİ TORUNLARI
banner12

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç AKSES’in (Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi) düzenlediği, başka şehirlerden gelerek Akşehir’de eğitim gören üniversiteli öğrenicilere şehrin tarihi ve kültürel güzelliklerinin anlatıldığı gezinin ilk durağı Nasreddin Hoca Türbesi oldu.

Geziye katılan grup daha sonra Hasan Paşa İmaret Camii, Batı Cephesi Karargahı Müzesi, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, tarihi Akşehir evlerinin bulunduğu sokaklar, tarihi Ermeni Kilisesi, Kent Ormanı ve Gülmece Parkı’nı gezerek bilgi alırken, Hıdırlık Mesire alanında gruba Akşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Geziye katılan üniversite öğrencileri; kendilerine, buram buram tarih kokan Akşehir’i tanıma fırsatı verdiği için Akşehir Belediyesi ve Başkan Salih Akkaya’ya teşekkür ettiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık