banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“HER KARESİNDE BİR HİKAYE VAR”

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğretmen ve öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın temaları; öğretmenler için “Şehir”, öğrenciler için “Doğa” olarak belirlendi.

Kültür Sanat 30.09.2021, 00:09 29.09.2021, 16:55 Haber Merkezi
554
“HER KARESİNDE BİR HİKAYE VAR”
banner12

Konya Valiliği himayesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürütülen “Konya İnsan Mektebi Kültür Davamız” kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmanın son başvuru tarihleri; ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde 1 Ekim 2021, öğretmen kategorisinde ise 31 Ekim 2021 olarak açıklandı. 

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda; fotoğraf çeken insanların günlük hayatta varlıkla etkileşimlerinin arttığını, fark ettikleri incelikler karşısında daha derin düşünüp mutlu olduklarını gösteren araştırmaların varlığına vurgu yapıldı. Yarışmanın, salgın döneminde uzak kalınan güzelliklere yeniden erişmek ve Anadolu’nun her köşesinin eşsiz renklerinden bir kompozisyon meydana getirmek amacıyla düzenlendiği bilgisine de yer verilen duyuruya göre; yarışma sonrasında, şehir ve doğaya ait fotoğraflardan bir de sanal sergi oluşturulacak.

Öğrenci kategorilerinde ilk beş, öğretmen kategorisinde ilk altı dereceye giren eserlerin sahiplerine fotoğraf makinesi, tablet, 24 jant bisiklet, akıllı saat ve kamp çadırı gibi ödüllerin verileceği yarışmaya ilişkin detaylı bilgiye, başvuruların da yapılacağı https://konya.meb.gov.tr/anadolununrenkleri/ linki üzerinden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-5
parçalı bulutlu