banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GENÇ KİTAPLAR KISA FİLM YARIŞMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlere yönelik internet sitesi Genciz Biz tarafından düzenlenen Genç Kitaplar projesi çerçevesinde gerçekleştirilecek olan kısa film yarışmasının konusu “Kitap Tüm Çağların Muallimidir” ve “Okumanın Filminden, Anlamanın İlmine” olarak belirlendi.

Kültür Sanat 05.04.2022, 00:10 04.04.2022, 17:20 Haber Merkezi
295
GENÇ KİTAPLAR KISA FİLM YARIŞMASI
banner12

Edebiyattan sanata, tarihten bilime, İslam dininden ahlaki konulara kadar birçok alanda ufuk açıcı, zihni ve kalbi besleyici kaynak eserler belirlemek ve bu eserleri gençlerle buluşturarak okuyup tahlil etmelerini sağlamak amacıyla yürütülen Genç Kitaplar projesi kapsamındaki yarışmada dağıtılacak ödüller şöyle:

Birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL, mansiyon 2 bin 500 TL.

Yarışmaya, üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden ve yurtdışında üniversite öğrenimi görmekte olan tüm TC vatandaşları katılabilecek. Yarışmacı (bireysel veya yapım ekibi adına yönetmen) yarışmaya, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılmış sadece tek bir yapıt ile katılacak. Filmler, belirtilecek sistem üzerinden (Youtube hesabına liste dışı olarak eklenmesi ve linkinin başvuru formunda bildirilmesi gerekmektedir) gönderilecek.

Yarışma süresi (Ön ve arka jenerik süresi dahil) 10 dakikayı aşmayacak. Daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması istenen filmlerin tamamı arşivlenecek. Kısa filmler; kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon film türlerinden biri olabilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu