banner8

banner9

banner28

banner10

ERTUĞRUL GÜNAY AKŞEHİR’DEYDİ

Akşehir ve Nasreddin Hoca sevdalısı Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Sakarya Savaşı’nın yıldönümünde Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müzesi’ni ziyaret etti.

Kültür Sanat 15.09.2020, 09:49 15.09.2020, 09:56 Haber Merkezi
2605
ERTUĞRUL GÜNAY AKŞEHİR’DEYDİ
banner12

Günay, ziyaretiyle ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Bugün, Sakarya Savaşımızın kutlu yıldönümünde Akşehir’de Batı Cephesi Karargahı Müzesi’ni ‘Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı saygıyla anarak’ yeniden ziyaret ettim. Büyük kararların verildiği bu mütevazı yapıyı her ziyaretimde heyecan duyarım” ifadelerine yer verdi.

Müzenin yanı sıra Kilise ve Yukarı Hamamı da ziyaret eden Ertuğrul Günay’ın her fırsatta ve özellikle Antalya’ya seyahatlerinde Akşehire geldiği biliniyor. 2012 yılında yapılan 53. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nde Akşehir’e konuk olan Kültür ve Turizm eski Bakanı; etkinlik sonrasında katıldığı bir televizyon programında “Akşehir’i herkes görmeli” diyerek Türkiye genelinde bir çağrıda bulunmuştu.

Günay, 2018 yılında yazdığı turizm konulu bir makalede de Nasreddin Hoca’nın bir felsefe ustası olarak üniversitelerde okutulması gerektiğini belirtmişti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu