banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

DEVLET TİYATROLARI PERDELERİNİ AÇIYOR

Yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları, 21 Eylül’den itibaren perdelerini açacak. Konya Devlet Tiyatrosu, 2 yeni oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Kültür Sanat 18.09.2021, 00:06 17.09.2021, 17:36 Haber Merkezi
408
DEVLET TİYATROLARI PERDELERİNİ AÇIYOR
banner12

Uzun bir aranın ardından seyircisini salonlarında ağırlayacak olan Devlet Tiyatroları, yeni sezonunun ilk biletlerini internet üzerinden, Sanat Cepte uygulamasından ve Devlet Tiyatroları gişelerinden 18 Eylül’de satışa sunacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; yeni oyunlarıyla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan Devlet Tiyatroları, 2021-2022 sanat sezonunda açık hava mekanlarını kullanmaya devam ederken, salonlarını da küresel salgın tedbirleriyle kullanıma açacak.

Tiyatroların salonlarında koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenecek. Salonlara maskesi olmayan izleyiciler alınmayacak. Girişlere el dezenfektanları koyulacak, izleyiciler etkinliklere aşı kartlarını ya da aşı yaptırmadıklarına dair en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek girebilecekler. Oyunlar sergilendikten sonra da salonlar dezenfekte edilecek.

Konya Devlet Tiyatrosu’ndan 2 yeni oyun

İlk turda çoğunluğunu yerli yazarların oluşturduğu oyunlarla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Devlet Tiyatrolarında İstanbul 4, İzmir Devlet Tiyatrosu 3, Ankara, Konya ve Diyarbakır Devlet Tiyatroları 2’şer, Bursa, Van, Adana ve Antalya Devlet Tiyatroları da 1’er yeni oyunu sahnelemeye başlayacak.

Konya Devlet Tiyatrosu’nun ‘Karanlıkta Komedi’ adlı eseri ile ‘Kadınlar İstasyonu’ oyunu, Devlet Tiyatroları Sahnesi’nde Konyalı sanatseverlerle buluşacak.

Yeni oyunların yanı sıra geçtiğimiz sezonda kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden yoğun ilgi gören ‘Cimri’, ‘Kontrabas’, ‘Sonsuzluk Kitabevi’, ‘Bizim Yunus’, ‘Aşık Veysel, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘İki Bekar’, ‘Akide Şekeri’, ‘Kürk Mantolu Madonna’, ‘Ölümcül Oyun’ ve ’39 Basamak’ gibi oyunlar da yeni sezonda repertuvarda yer almaya devam edecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
24
parçalı az bulutlu