banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÇAT KAPI GELİYOR, FARKINDALIK YARATIYORLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 31 ilçedeki 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik olarak sürdürülen çat kapı tiyatroları ile su tasarrufu, Sıfır Atık ve geri dönüşüm konularında bilgilendirme yapıyor.

Kültür Sanat 25.12.2021, 00:08 24.12.2021, 16:23 Haber Merkezi
504
ÇAT KAPI GELİYOR, FARKINDALIK YARATIYORLAR
banner12

Medeniyet Okulu projesiyle anaokulları ile ilkokul 4-5 ve lise 11. sınıflar arası tüm öğrencilerin, eğitimlerine devam ederken bilinçlenmelerine ve kültürel birikimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapıldığını aktaran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öğrencilerimize yönelik çat kapı sınıf tiyatroları, kukla gösterileri, dergi dağıtımı, ödüllü yarışmalar, Şehrimiz Konya isimli seçmeli ders kitabı dağıtımı, 8. sınıflara LGS Deneme Sınavı ve LGS’ye Hazırlık Kitapları dağıtımı gibi çalışmalar yapıyoruz. Bilim ve kültür gezileri düzenliyoruz.

Çat kapı sınıf tiyatrosunu, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencilerle buluşturmaya devam ediyoruz. Öğrencimizde su tasarrufu, Sıfır Atık ve geri dönüşüm konularında farkındalık oluşturmak amacıyla iki ayrı sınıf tiyatrosunu sergiliyoruz. Öğrenciler, aniden içeri giren oyuncuların verdiği mesajlardan etkilenerek tasarruflu olmayı ve geri dönüşümü öğreniyor.”

Yabancı misafirler de izledi

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Erasmus Programı okullar arası değişim ortaklık faaliyeti kapsamında farklı ülkelerden gelen misafirler de yürüttükleri “Be The Solution-Recycle” projesinin geliştirilmesine katkı sağlanması için Meram İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’ndaki sınıf tiyatrosunu öğrencilerle birlikte izlediler.

Edinilen bilgiye göre; çat kapı sınıf tiyatroları ile sergilen oyunlar, 31 ilçede bulunan bin 215 okulda eğitim öğretim gören 75 bin öğrenciye ulaşacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
açık