banner8

banner9

banner28

banner10

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında, merkez dışındaki 28 ilçede eğitim öğretim gören 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen bilim ve kültür gezileri devam ediyor. 

Kültür Sanat 26.11.2021, 00:06 25.11.2021, 17:29 Haber Merkezi
384
BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR
banner12

Öğrencilerin, Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını yakından tanımaları amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Yunak, Tuzlukçu ve Çeltik ilçelerinden gelen 145 öğrenci; Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Büyükşehir Stadyumu, Mevlana Müzesi, Alaaddin Tepesi ve Konya Panorama Müzesi’ni gezdiler. 
Bilim ve kültür gezilerine ilişkin bir açıklamada bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, proje kapsamında 28 ilçedeki 13 bin 7. sınıf öğrencisine Konya’yı tanıtacaklarını söyledi. 
Öğrencilerin katıldıkları bilim ve kültür gezileriyle unutamayacakları bir gün yaşadıklarını dile getiren Başkan Altay; “Bugüne kadar bin 200 öğrencimiz gezilere katıldı. Çocuklarımız bu gezilerle yaşadıkları şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Geziye katılan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık