banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KONYA BAROSUNDAN AV. ASİLCAN TUZCU İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Konya Baro Başkanı Avukat Mustafa Aladağ Akşehir Adliyesi önünde, Avukat Asilcan Tuzcu’ya yapılan bıçaklı saldırıyı basın açıklaması yaparak kınadı.

HUKUK 23.10.2020, 00:12 Haber Merkezi
2629
KONYA BAROSUNDAN AV. ASİLCAN TUZCU İÇİN BASIN AÇIKLAMASI
banner12

Açıklamada meslektaşlarına yönelik yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınadıklarını dile getiren Baro Başkanı Avukat Mustafa Aladağ; “Genç meslektaşımız Akşehir’deki ilk müdahalenin ardından Konya’ya sevk edilmiş, tedavisine başlanmış ve halen devam etmektedir. Henüz 29 yaşında olup, 3 yıldır bu mesleği icra eden kardeşimiz maalesef bir gözünü kaybetmiştir. Genel sağlık durumu iyi olmakla birlikte tedavisine Konya’da devam edilecektir. Bu süreç boyunca bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan başta Akşehir’de bulunan tüm meslektaşlarıma, Akşehir kamuoyuna, Akşehir halkına, bizzat arayarak geçmiş olsun dileklerini ve desteğini ifade eden Sayın Adalet Bakanına, Sayın Konya Cumhuriyet Başsavcısına, Emniyet Müdürlüğüne, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına, bu süreci hassasiyetle yürüten emniyetimizin değerli mensuplarına şahsım ve Konya Barosu adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm avukatlar olarak kamuoyuna şunu hatırlatmak istiyoruz. Bizler vekiliz. Kurmuş olduğumuz ilişkinin adı vekil müvekkil ilişkisidir. Dolayısıyla davanın tarafı değiliz. Bu nedenle bizi davayla özdeşleştirmeye çalışan bu ve benzeri zihniyeti bir kez daha tanımadığımızı ve aksine kınadığımızı ifade etmek istiyoruz. Şiddetle bir sorun asla çözülememiştir ve çözülemeyecektir. Şiddet aksine var olan sorunları ve uyuşmazlıkları derinleştirir, kanayan yara bırakır. Yemin metnimizde ifade edildiği üzere; hukuka, ahlaka, meslek onuruna ve kurallarına saygımızdan dolayıdır ki fail yada failler yargı önünde hesap verirken, evet yine onun savunmasını bir meslektaş üstlenecektir. Bunun unutulmamasını istirham ve rica ediyorum. Bizler fail yada faillerin, bağımsız yargı önünde hesap verirken, yargılanırken, mevzuatın çizdiği sınırlar ölçüsünde, Türk Ceza Kanunu’nun belirlediği alt ve üst sınır ölçüsünde en ağır cezayı almaları yönünde, sadece Akşehir ve Konya’da bulunan meslektaşlarım değil, Türkiye’de bulunan 80 Baro ve mensubu 140 bin meslektaşımızla birlikte bu fail yada faillerin en ağır cezayı alması için orada olacağımızı, süreci takip edeceğimizi bir kez daha bilinmesini istiyoruz” dedi.

Akşehir Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına Konya Baro Başkanı Avukat Mustafa Aladağ ve yönetim kurulu üyeleri, Akşehir Baro temsilcisi Avukat Barış Tören ve Akşehir’deki avukatlar katıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
parçalı bulutlu