banner8

banner9

banner28

banner10

ZİRAAT ODALARI HAREKETE GEÇTİ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından, yangınlardan zarar gören çiftçilerin yaralarının sarılması ve yanan alanların ağaçlandırılması için başlatılan yardım kampanyasına, diğer 762 ziraat odası gibi Akşehir Ziraat Odası da destek veriyor.

GÜNDEM 10.08.2021, 00:12 09.08.2021, 17:17 Haber Merkezi
1621
ZİRAAT ODALARI HAREKETE GEÇTİ
banner12

Birçok bölgede birbiri ardına çıkan orman yangınlarıyla ülkemizin sarsıldığını belirten TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar; “Ziraat Odası Başkanlarımızın da katıldığı hasar tespit heyetleri; yangınlardan etkilenen çiftçilerimizin, en başta hayvan varlıkları olmak üzere evleri, müştemilatları, ekili ve dikili alanları, seraları, traktörleri, tarım alet ve makinelerinin zararlarıyla ilgili tespitlerini sürdürüyorlar. Ayrıca, çiftçilerimizin temel ihtiyaçları ile birlikte özellikle hayvancılık yapan çiftçilerimizin hayvanları için gerekli olan yem, saman ve ot gibi ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyorlar” dedi.

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül de başlatılan yardım kampanyasına ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

“Akşehir Ziraat Odası olarak, yangından etkilenen bölgelere gönderilmek üzere hayvan yemi tedarik ederek destek olma yönünde çalışmalarımıza başlamıştık. Başlatılan kampanya çerçevesinde, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından, diğer ziraat odaları gibi biz de ihtiyaç maddelerini temin ederek mağduriyet yaşayan çiftçilerimize destek olacağız.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık