banner8

banner9

banner10

'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'

İsrail’in Gazze Katliamına STK’lardan Ortak Ses

GÜNDEM 15.07.2014, 08:22 15.07.2014, 08:22
10
'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'
banner12
İsrail’in Gazze Katliamına STK’lardan Ortak Ses


color:black">Mazlum Filistin Halkı İle Dayanışma Platformu “Gazze İçin Direniş, İnsanlık İçin Diriliş”  adı altında ortak bir bildiri ile basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Alanında düzenlenen basın açıklamasının yanı sıra “Filistin’de insanlık katlediliyor! Katliamları protesto ediyoruz”  başlığıyla da bir protesto gösterisi yapıldı.


color:black">Aralarında İHH Akşehir Temsilciliği, NİDA Der, Memur Sen,Sağlık Sen, Eğitim Bir Sen, İlim Yayma Cemiyeti ve Ak Gençlik gibi Sivil Toplum Kuruluşları ve üyelerinin de bulunduğu Mazlum Filistin Halkı İle Dayanışma Platformu, saat 18.00’de Cumhuriyet Alanında bir araya geldi.


color:black">Sık sık sloganların atıldığı ve ortak basın bildirisinin okunduğu protesto gösterisine vatandaşlar da destek verdi. Yoğun bir katılımın olduğu gösteride herhangi bir taşkınlık yaşanmazken ortak bildiri sık sık sloganlarla kesildi.


Mazlum Filistin Halkı İle Dayanışma Platformunca yapılan açıklama şöyle:


 


Kıymetli kardeşlerim, Aziz Akşehirliler! Bugün, burada mazlum Filistin Halkı ile Dayanışma Platformu olarak, Filistin’deki Zulme dur demek için bir araya geldik.


 


“Kimin tarafından kaçırıldığı bilinmeyen Yahudi işgalcilerden 3 gencin öldürülmesi  bahane edilerek başlatılan saldırılarda Terörist İsrail, bilerek ve isteyerek bütün sivil yaşam alanlarını vurmaktadır. Siyonist işgalci İsrail, terörizmin nasıl bir devlet politikası olarak uygulanabileceğini tüm Dünya’ya göstermiştir.”


“Katil ülke, günlerdir sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, küçük çocukları katlediyor, camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor. Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var. Terörist İsrail, Ramazan ayında tüm insani değerleri bir kez daha ayaklar altına almıştır. Katliamlar zincirine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için, kahrolsun İsrail.”


Bizleri daha derinden yaralayan ise İslam ülkelerinin suskunluğudur. Yaşanan vahşete sessiz kalan, İsrail’in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan İslam ülkeleri, başta İsrail olmak üzere tüm zalimleri cesaretlendirmiştir. Gazze ateş altındayken sesiz kalmak “ama” ve “ancak” ile başlayan cümle kurmak; “zillet ve pasifliktir.”


Müslüman alemini bu zulüm ve vahşet karşısında birlik olmaya ve harekete geçmeye davet ediyoruz.


Öte yandan Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalması ise her yönüyle utanç vericidir. “Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca, sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. AB ülkelerinden bazıları ve ABD öldüreni değil, öleni kınamışlardır. İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir komedi, rezalet, kepazeliktir”


 “Siyonistler kendinden olmayan herkese ve kendilerine ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket etmektedir. Bu gerçeğe rağmen İsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır”


“ABD, AB, BM insanlık ayıplarının suç ortağıdır. Vahşete sessiz ve duyarsız kalmak, dilsiz şeytanlığı kabul etmektir. Yapılanlara ve yaşananlara suç ortağı olmaktır. İslam İşbirliği Teşkilatı da en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Hem ABD’yi hem BM’yi hem AB’yi hem de İslam İşbirliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak oldukları için kınıyoruz”


20. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtmaya başlayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail'i, destekçilerini lanetliyoruz.


 “Buradan İnsanlığa, ümmete, milletimize sesleniyoruz, Cemil Meriç’in dediği gibi ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.’ Biz tarafız, tarafımız insanlık, her türlü zulmün karşısındayız. Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma, kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir. Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir.”


            Ortak bildirimin ardından emekli öğretmen Ali Kerrar Ulu tarafından dua edildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
açık