banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YURT DIŞINDAKİ HAYIRSEVERLERE PLAKET

Hollanda’da yaşayan ve Akşehir Belediyesi’nin finansmanı öncülüğünde, akülü araçlar ve tekerlekli sandalyelerin Akşehir’deki engelli vatandaşlara kazandırılmasına katkı sağlayan hayırseverler için hazırlanan plaketler, katkı veren işinsanları arasında bulunan Metin Demirci’ye teslim edildi.

GÜNDEM 19.03.2021, 00:13 18.03.2021, 19:37 Haber Merkezi
696
YURT DIŞINDAKİ HAYIRSEVERLERE PLAKET
banner12

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Yusuf Kahraman ve AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’nun da katıldığı plaket töreninde konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Hem Çeltik ilçemizde, hem de Akşehir’imizde engelli kardeşlerimizin kullanabilmesi için araç getirttik. Sembolik olarak araçlardan ikisi biraz sonra takdim edilecek. İleriki zamanlarda diğer araçları da ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştıracağız. Çok uygun şartlarda bizlere bu imkanı sağladılar. Ben Akşehir’de yaşayan tüm engelli hemşehrilerim adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Milletvekili Orhan Erdem de yaptığı konuşmada Metin Demirci’ye teşekkür ederek; “Uzun yıllardır Hollanda’da çevresinden temin ettiği katkılarla tırlar dolusu engelli aracı sağladı. Son olarak da 25’i Akşehir, 15’i Çeltik olmak üzere yine araç temin ettiler. Belediye Başkanımız ve ekibinin takipleriyle araçlar sorunsuz olarak teslimata hazır hale geldi” şeklinde konuştu.

Metin Demirci’ye plaketi Başkan Akkaya tarafından takdim edilirken, Hollanda’daki diğer hayırseverlere ulaştırılmak üzere hazırlanan plaketler de kendisine teslim edildi. Plaket töreninin ardından Akşehir Belediyesi hizmet binası önünde Hasan Hüseyin Deniz ve Fatime Akçam isimli iki engelli vatandaş, akülü araçlarına kavuştular.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
açık