banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YUNAK'TA 'MEVLİD-İ NEBİ' PROGRAMI

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Mevlid-i Nebi' programı ilgi ve beğeniyle izlendi. Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

GÜNDEM 03.12.2019, 00:02 03.12.2019, 00:02
14
YUNAK'TA 'MEVLİD-İ NEBİ' PROGRAMI
banner12

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Mevlid-i Nebi' programı ilgi ve beğeniyle izlendi.

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Okul Müdürü İsmail Hakkı Özkan tarafından açılış konuşması yapıldı. Özkan konuşmasında, Peygamberimizin kendilerine bir rehber olduğunu belirterek Hz.Peygamberin gençlere verdiği değeri örneklerle anlattı.

Öğrencilerce hazırlanan kısa filmin gösteriminin ardından okul korosu tarafından birbirinden güzel ilahiler icra edildi. DİB'in "Peygamberimiz ve Aile" temalı kısa film gösterimi ilgiyle izlenirken, okul öğrencilerinin oynadığı "İslam'ın Doğuşu" konulu tiyatro oyunu da izleyenlerden tam not aldı.

Program, Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut'un öğrencilere teşekkür etmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Mevlid-i Nebi programına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, programda emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında; "Peygamberimizin örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bir programı icra ettik. Emeği geçenlere teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık