banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

YUNAK’TA METRUK BİNALARIN YIKIMINA BAŞLADI

Yunak Belediyesi ilçe genelinde görüntü kirliliği ve tehlike oluşturduğu tespit edilen metruk binaların yıkım işlemlerine başladı.

GÜNDEM 05.05.2022, 00:05 04.05.2022, 13:52 Haber Merkezi
365
YUNAK’TA METRUK BİNALARIN YIKIMINA BAŞLADI
banner12

Yunak ilçesine bağlı 42 mahalle muhtarının başvurusu sonucu daha önce tespiti yapılan imar yönünden ömrünü tamamlayan, görüntü kirliliğinin yanı sıra can ve mal güvenliğini tehlikeye atan yapılar, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Yunak Belediyesi tarafından yıkılıyor.

Önceden başvurusu yapılan metruk binların yıkım işlemleri iki ay içerisinde tamamlayacaklarını ve bu kapsamda ilk olarak Koçyazı Mahallesi’nde metruk bina yıkımı yapılarak hafriyat kaldırma çalışmalarının da devam ettiğini belirten Yunak Belediye Başkanı Ali Konak sözlerine şöyle devam etti; “Saha ekiplerimizin tespitleri, muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Öte yandan burada yapılan çalışma nedeniyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve ekibine teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık