banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YUNAKLI AŞIK MOLLA RAHİM ŞİİR DİNLETİSİ MEST ETTİ

Yunak Kaymakamlığı himayesinde; Yunak Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle düzenlenen “Yunaklı Aşık Molla Rahim Günleri ve Şiir Dinletisi” programı, izleyenlerden tam not aldı.

GÜNDEM 25.05.2022, 00:06 24.05.2022, 17:01 Haber Merkezi
830
YUNAKLI AŞIK MOLLA RAHİM ŞİİR DİNLETİSİ MEST ETTİ
banner12

20. Yüzyılın Yunusu olarak da adlandırılan Aşık Molla Rahim’in tanıtılması, eserlerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile Aşık Molla Rahim'in hayatının anlatıldığı ve şiirlerinin okunduğu program, Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinlik, Aşık Molla Rahim’in hayatının yer aldığı sinevizyon gösterisi ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın açılış ve selamlama konuşmasının ardından Yunak MYO Sekreteri Yazar Bülent Keskin, Aşık Molla Rahim’in vizyonu, şiirleri, mesajları ve sufi kişiliği üzerine bir konuşma yaptı.

KOMEK Yunak Şubesi müzik öğretmeni Özgür Demirhan, Müzik Öğretmenleri Ebru Çocar ve Neslihan Yılmaz ile Beden Eğitimi Öğretmeni Beytullah Türkmen’in seslendirdiği müzik dinletisi büyük beğeni topladı. Program, Bülent Keskin ve Kadir Öztaş’ın kaleme aldığı “Aşık Molla Rahim Güldestesi” adlı kitapta yer alan şiirlerin öğrenciler tarafından okunması ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediye ve plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

Programın kapanış konuşmasını yapan Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Kadir Öztaş, emeği geçen herkese teşekkür ederek bu tür programların gelenekselleşmesi dileğinde bulundu.

Programa; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Belediye Başkanı Ali Konak , Yunak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun ile daire ve kurum amirleri de katılım sağladılar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık