banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YUNAK’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, 7 Haziran 2022 Salı günü Yunak’ta etkili olan aşırı yağmur nedeniyle oluşan selden etkilenen Yavaşlı Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. 

GÜNDEM 11.06.2022, 00:08 10.06.2022, 17:52 Haber Merkezi
2011
YUNAK’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
banner12

Vali Yardımcısı Aydın; beraberinde Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Belediye Başkanı Ali Konak, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte, selden etkilenen tarım işçilerini çadırlarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletirken, varsa zarar tespitinin yapılması ve vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için talimat verdi.

Yağışların Konya genelinde etkili olduğunu belirten Mehmet Aydın; “Yağışların devam etmesi nedeniyle alana gidip hem bir eksiklik var mı, ilave yapılabilecek geliştirilebilecek bir tedbir var mı onların görülmesi hem de geçmiş olsun dileklerinin iletilmesi maksadıyla Valimizin talimatı üzerine, il merkezinden Büyükşehir, AFAD, Tarım İl Müdürlüğü ve Jandarma olarak bölgeye geldik. Büyük boyutlu bir durum söz konusu değil. Vatandaşlarımızın günlük hayatını belli oranda etkilediği muhakkak ama vatandaşlarımızın yanında olacağız, ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yağmurlar biraz daha devam edecek gibi duruyor. Herhangi bir olumsuzluk olmaması için de teyakkuz hali devam edecek. Ayrıca ilçe kaymakamlığı ve ilçe belediyesi de ilk andan itibaren olay yerinde gerekenleri yaptı. Yetkililere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Yaşanan sel esnasında ve sonrasında bölgede gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Kaymakam Murat Karahan; “Yunak Belediyemiz ve kaymakamlığımız tarafından tarım işçilerimize gerekli yardım yapıldı. Can ya da mal kaybının olmaması en büyük tesellimiz.” dedi.

Belediye Başkanı Ali Konak da aniden başlayan yağmur sonrası sel yaşandığını aktardığı konuşmasında; “Yavaşlı Mahallemizde Şanlıurfa’dan gelen tarım işçilerimiz sağanak yağış nedeniyle sıkıntı yaşadı. Bizler de kendilerine Yunak Kaymakamlığımız ile birlikte yatak, battaniye ve gıda yardımında bulunduk. Tarım işçilerimizin ihtiyaçlarını karşıladık.” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık