banner8

banner9

banner28

banner10

YUNAK LGS’YE HAZIR

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçede bulunan okullar, 6 Haziran Pazar günü (yarın) yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı için (LGS) hazırlıklarını tamamladı.

GÜNDEM 05.06.2021, 00:09 04.06.2021, 17:19 Haber Merkezi
862
YUNAK LGS’YE HAZIR
banner12

LGS’ye yönelik hazırlıklar, İnönü Ortaokulu’nda yapılan son bir toplantıyla gözden geçirildi. Toplantıya, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın yanı sıra Şube Müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez ile sınav komisyon başkanları katıldı. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Abdullah Tunçez tarafından slayt eşliğinde yapılan sınava ilişkin bilgi aktarımının ardından, okul müdürleri okullarında yapılan hazırlık çalışmalarını aktardılar.

Sınavla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan; “İlçemizde, LGS sınavı için tüm hazırlıklar tamam, her şey hazır. Pandemi dahil tüm olumsuzluklara rağmen başarıya az kaldı” şeklinde konuştu. Yunak’ta yaklaşık 280 kişinin LGS sınavına gireceğini bildiren İşcan; okulların temizlenip ilaçlandığını, öğrencilere sınav öncesinde maske ve dezenfektan dağıtılacağını söyledi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın verdiği bilgiye göre; rehber öğretmen dahil tüm komisyonlar, salon görevlileri, yedek gözetmenler ve güvenlik görevlilerinin görevlendirilmesi yapıldı. Taşıma kapsamındaki 8. sınıf öğrencilerinin sınav merkezlerine sağlıklı bir şekilde erişimleri için tüm önlemler alındı. Özellikle tarım işçileri olarak ilçede bulunan ailelere ulaşılarak, LGS adayı olan öğrencilerin yedek salonlarda sınava alınmaları sağlandı.

Liselere Geçiş Sınavı’nın sağlıklı bir şekilde tamamlanması yönünde; Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak Kaymakamlığı’nın talimatları doğrultusunda her türlü tedbirin alındığını vurgulayan İşcan, veli ve öğrencilerin rahat olmalarını istedi ve sınava katılacak öğrencilere başarılar diledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu