banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YILIN EN İYİ ÇÖZÜM ORTAĞI SEÇİLDİ

MEDAŞ’ın, enerji müsaadesinden kabule kadar olan tüm süreci Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) üzerinden götürmek için 2020 yılı başında hayata geçirdiği proje başarıyla sonuçlandı.

GÜNDEM 10.06.2021, 00:06 09.06.2021, 17:24 Haber Merkezi
1621
YILIN EN İYİ ÇÖZÜM ORTAĞI SEÇİLDİ
banner12

Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Kırşehir ve Nevşehir illerinde yaklaşık bin 200 elektrik mühendisi ve elektrikçi ile çalışan MEDAŞ’ın başlattığı projenin yazılımıyla tüketicilerin şebeke bağlantısı, tümüyle dijital hale getirildi. Daha önce birden fazla yazılımın kullanıldığı sürecin tek yazılım ile CBS üzerine taşındığı projede, yazılımın testleri ve devreye alınması aşamasında verdiği katkılar nedeniyle Haluk Orman’a Yılın Çözüm Ortağı plaketi takdim edildi.

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, konuya ilişkin açıklamasında; “Aslında söz konusu proje öncesinde de enerji müsaadesinden kabule tüm süreçlerimizi, elektrik mühendisleri ve elektrikçilerin işletmelerimize gelmelerine gerek bırakmayacak şekilde yazılım üzerinden yürütüyorduk. Ancak süreç, 3-4 yazılım üzerinden yürüdüğünden istediğimiz şekilde etkin değildi. Bu proje ile tüm süreçlerimizi CBS üzerine taşıdık. Projeyi kısa sürede ve başarılı bir şekilde sonlandırabilmemiz için sahadan alacağımız bilgiler önemliydi. Bu çerçevede arkadaşlar Haluk Orman’ı önerdiler. Gerçekten de kendisi bize büyük katkı sağladı. Bu süreci en az şikayetle atlatmamızda çok büyük payı vardır” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık