banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YEREL YÖNETİMLER VE TARIM

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Konya’da düzenlenen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Kongresi, Tarım Şehirleri Birliği Genel Kurulu ve Küresel Tarım Forumu’na katıldı.

GÜNDEM 27.05.2022, 00:15 26.05.2022, 16:55 Haber Merkezi
985
YEREL YÖNETİMLER VE TARIM
banner12

15 ülkeden belediye başkanlarının ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği açılış programında konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan; Konya’nın, insanlığın en fazla ihtiyaç duyduğu iyi iletişim, iyi yönetim ile sağlıklı ve yeterli gıdaya erişim yönünde çok önemli çıktılar sunacak toplantılara sahne olacağını söyledi.

Kongrede UCLG-MEWA Başkanlığına El Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Kurulu’nda da Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yeniden Başkanlığa seçildiler.

Başkan Akkaya, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “UCLG-MEWA Kongresi, Tarım Şehirleri Birliği Genel Kurulu ve Küresel Tarım Forumu, dünyanın farklı şehirlerinden gelen belediye başkanları ve idarecilerinin katılımlarıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı. Bizler de programda yerimizi aldık” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık