banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YENİDEN TASARLANDILAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim öğrencilerine yönelik eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için okullardaki destek eğitim odalarını yeniden tasarladıklarını belirterek; "Yeni tasarımlı destek eğitim odaları, bir taraftan 81 ile yaygınlaştırılırken diğer taraftan da destek eğitim odası sayısında yüzde 150'lik bir artış sağlanmış olacak" dedi. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik okullarda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu okullardaki eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için destek eğitim odalarının yeniden tasarlandığını ifade etti.

GÜNDEM 06.11.2019, 00:06 06.11.2019, 00:06
20
YENİDEN TASARLANDILAR
banner12

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim öğrencilerine yönelik eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için okullardaki destek eğitim odalarını yeniden tasarladıklarını belirterek; "Yeni tasarımlı destek eğitim odaları, bir taraftan 81 ile yaygınlaştırılırken diğer taraftan da destek eğitim odası sayısında yüzde 150'lik bir artış sağlanmış olacak" dedi.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik okullarda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu okullardaki eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için destek eğitim odalarının yeniden tasarlandığını ifade etti. Selçuk bu kapsamda, destek eğitim odalarındaki fiziki şartların ve eğitim materyallerinin yenilendiğini duyurdu. Bakan Selçuk, çalışmaların yapılacağı okulların da belirlendiğini belirterek; "Burada ilk yaklaşımımız, tüm illerimizde standart en az bir destek eğitim odası oluşturmak. Ayrıca özellikle büyük şehirlerimizde erişimi artırmak için destek eğitim odalarının sayısını artırıyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk’un verdiği bilgiye göre; bu yılın sonuna kadar 121 yeni tasarımlı destek eğitim odası oluşturulacak. Okul ve kurumlarda, kaynaştırma bütünleştirme eğitimleri kapsamında akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan destek eğitim odaları, yeni tasarımlarıyla fiziksel olarak daha konforlu hale getirilirken, destek eğitim odalarında kullanılan eğitim materyalleri de çeşitlendirilecek.

Halen 33 ilde bulunan ve yeniden tasarlanacak 79 destek eğitim odasının yanı sıra yeni standartlara göre kurulan destek eğitim odalarının tüm illerde erişilebilir olması hedefleniyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
26
parçalı az bulutlu