banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

YENİ OTOGAR BU GECE HİZMETE GİRİYOR

D-300 Karayolu üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yeni Akşehir Otogarı, bu gece yarısından itibaren hizmet vermeye başlıyor.

GÜNDEM 21.02.2022, 21:00 21.02.2022, 18:22 Haber Merkezi
5646
YENİ OTOGAR BU GECE HİZMETE GİRİYOR
banner12

Mülkiyeti Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Akşehir Yeni Otogarında, Akşehir’de yolcu taşımacılığı hizmeti veren firmaların yazıhanelerinin yanı sıra otogar binasında bulunan diğer taşınmazların da kiralanması için açılan ihaleler, 18 Ocak 2022 tarihinde açık artırma usulüyle gerçekleştirilmiş, lokanta olarak kiralanacak olan taşınmaza talip çıkmamıştı. Seyahat acentesi, kafeterya, berber dükkanı ve emanet birimi ile 2 hediyelik eşya satış yeri ve 2 büfe ise yapılan ihaleler sonucu kiralanmıştı.

Yeni Otogara ulaşımın iyi planlanamadığı konusu gazetemiz Başyazarı Ümit Aykut Şener tarafından defalarca gündeme getirilmiş ve “Akşehir Yeni Otogarı’na ulaşmak için vatandaşlar, özel araçlar, dolmuşlar ve servisler hangi güzergahları kullanacak, bilen var mı?” sorusuyla Pervasız sayfalarına taşımıştı. Yetkililer de kamuoyuna açıklama yapmaları konusunda uyarılmıştı.

(https://www.pervasiz.com.tr/gundem/incez-cikcaz-incez-cikcaz-hooop-otogar-h137081.html)

(https://www.pervasiz.com.tr/gundem/yolcu-yolunda-gerek-ama-yeni-otogar-a-ulasabilirse-h138704.html)

Bugüne kadar konuya ilişkin ne Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ne Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ne de bölge milletvekili Orhan Erdem’den bir açıklama yapılmadı.

Otogar’a ulaşım yalnızca D-300 Karayolu üzerinden yapılacak yapılmasına da, otogara yolcu uğurlamaya veya karşılamaya gidenlerin hangi güzergahları kullanacakları ise hala belirsizliğini koruyor.

D-300 Karayolu üzerinden yeni otogara yapılacak güzergah için eğer UKOME’nin aldığı resmi bir karar varsa neden kamuoyu ile paylaşılmıyor?

Bilinmezlerle dolu yeni otogar, Akşehir’e hayırlı uğurlu olsun…

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık