banner8

banner9

banner10

YAVUZ BAHADIROĞLU ÇANAKKALE DESTANINI ANLATTI

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir konferansla ünlü Yazar Yavuz Bahadıroğlu

GÜNDEM 21.03.2015, 00:26 21.03.2015, 00:26
9
YAVUZ BAHADIROĞLU ÇANAKKALE DESTANINI ANLATTI
banner12
Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir konferansla ünlü Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Akşehirlilerle buluştu.


100. Yılında Çanakkale Destanı’ konusunun işlendiği ve Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Müftüsü Karabey Özdemir, Kültür Müdürü İbrahim Öncel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşcan, Belediye Meclis Üyeleri, bazı kurum ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Konuşmasında, Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında etkili olan bilinmeyen yönleri anlatan Yavuz Bahadıroğlu “Bir millet kaybettiği değerleri kaybettiği yerde ararsa bulur. Neyi kaybettiniz dürüstlüğü mü? Çanakkale’ye gideceksiniz. Fedakârlığı mı kaybettiniz? Çanakkale’ye gideceksiniz. Dostluğu mu kaybettiniz? Çanakkale’ye gideceksiniz. Kardeşliği mi kaybettiniz? Çanakkale’ye gideceksiniz. Besmeleyi mi hatırlamıyorsunuz artık? Çanakkale’ye gideceksiniz. Çünkü derler ki 4 kelime çok fazla yankılanırdı Çanakkale’de. Birincisi Allah, ikincisi Bismillah, üçüncüsü Selamün Aleykum, dördüncüsü kardeş. 1915 yılında Çanakkale’de Türk yok, Kürt yok, Laz yok, Çerkez yok, Arap yok, Abaza yok. Sadece ve sadece kardeş var. Öyle bir kardeşlik ki İngiliz makineli tüfeklerinin önüne kardeşim evlidir, çocuklarını yetim bırakmasın ben bekârım diyerek atlayan kahramanlar var. Kardeşliğin bu derecesini yeniden tesis edebilirsek, Türkiye Cumhuriyeti; Bayrağıyla, toprağıyla ve ezanıyla büyüyerek kıyamete kadar yaşayacaktır” dedi.


Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında büyük fedakârlıklar yapıldığının altını çizen Bahadıroğlu, Türk askerinin süpürge tohumlarını yiyerek savaştığını, kadınların ve çocuk askerlerin şehit düştüğünü, Türk komutanların zekâ dolu taktiklerle soba borularını top gibi göstererek düşmana korku yaşattığını çeşitli örnek ve hikayelerle dinleyicilere aktardı.


Konferansın sonunda büyük alkış alan Yazar Yavuz Bahadıroğlu’na Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Nasreddin Hoca’nın ters çalışan saati armağan edildi.


Konferansın ardından Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Kültür Merkezi Fuaye salonunda hayranlarına kitaplarını imzaladı.banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
açık