banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

YARIYIL TATİLİNDE YÜZME ÖĞRENME KEYFİ

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine başlayan Genç AKSES Merkezi tarafından yarıyıl tatilinde ücretsiz olarak düzenlenen yüzme kursuna, çocuklar ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

GÜNDEM 05.02.2022, 00:11 04.02.2022, 17:39 Haber Merkezi
838
YARIYIL TATİLİNDE YÜZME ÖĞRENME KEYFİ
banner12

Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’ndeki yarı olimpik havuzda, hijyen ve mesafe tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen kurslarda eğitimler, kızlar ve erkekler için farklı günlerde ayrı seanslar halinde veriliyor.

Kurstaki öğrencileri ziyaretinde, Akşehir’de yüzme bilmeyen Nasreddin Hoca torunu kalmasın sloganıyla bir kampanya başlattıklarını hatırlatan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yarıyıl tatili süresince yaklaşık 400 öğrencinin yüzme öğrenmiş olacağını belirtti. Başkan Akkaya; “Akşehir’imizdeki 6-18 yaş arası tüm öğrencilerimizin yüzme öğrenmesini sağlamayı hedefliyoruz. İnşallah bu eğitimlerimiz yaz tatili döneminde de devam edecek. Öğrencilerimize ve onları çalıştıran hocalarımıza teşekkür ediyorum. Belediye olarak biz belli noktalardan servis hizmeti versek te ailelerimizden de kendi imkanları ile çocuklarını bu kursalar getirip götürenler var. Dış mahallelerimizden gelen öğrencilerimiz de var. Onlar için bu fedakarlığı yapan anne ve babalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Yüzme kursuna katılan öğrenciler ile velileri de sağlanan bu olanaktan dolayı Akşehir belediyesi ve Belediye Başkanı Akkaya’ya teşekkür ederken, benzer etkinliklerin yapılması taleplerini de dile getirdiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
az bulutlu