banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YAKLAŞIK 6 YIL ARADAN SONRA MECLİS’E SUNULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu’nda yaptığı konuşmada, Paris İklim Anlaşması’nın Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onayına sunulmasını planladıklarını açıkladı. Türkiye, 2015 yılının Aralık ayında Paris’te düzenlenen İklim Konferansı’nda kabul edilen Paris Anlaşması’nı imzalayan ancak anlaşmanın yürürlüğe girmesi için taraf olma şartını yerine getirmeyen 6 ülke arasında yer alıyor.

GÜNDEM 27.09.2021, 00:07 26.09.2021, 18:24 Haber Merkezi
1557
YAKLAŞIK 6 YIL ARADAN SONRA MECLİS’E SUNULACAK
banner12

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı ve Bakanlığının resmi internet sitesinde de yer verilen paylaşımında; Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, çocukların geleceği adına tarihi bir adımı daha hayata geçirdiğini belirtti. Bakan Kurum açıklamasında; “Dünyanın geleceğini, insanlığın selametini ilgilendiren her konuda en ön sırada yer alan Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikaları noktasında da gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir” ifadesine yer verdi.

Birleşmiş Milletler öncülüğünde imzalanan ve küresel ısınmaya yönelik hükümetler arası ilk çevre sözleşmesi olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne taraf olmayan 6 ülke; Eritre, Irak, İran, Libya, Türkiye ve Yemen şeklinde sıralanıyor. Öte yandan İran ve Türkiye, en büyük emisyon kaynağı ilk 20 arasında bulunuyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
24
parçalı az bulutlu