banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“VİCDANEN RAHATSIZ OLUYORUM”

Akşehir’de Nasreddin Hoca Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki Reyyan öğretmen 2 yıldır boş zamanlarında sokak hayvanlarını besliyor.

GÜNDEM 06.02.2021, 00:13 06.02.2021, 00:05 Haber Merkezi
5242
“VİCDANEN RAHATSIZ OLUYORUM”
banner12

Sokak hayvanlarına olan ilgisini; “Bir kış günü evde otururken evimizin penceresine bir kedi geldi o an, sokak hayvanlarının hem üşüdüklerini hem de aç olduklarını düşündüm. O gün karar verdim sokakta kalanları beslemeye” cümleleriyle aktaran Özel Eğitim Okul Öncesi Öğretmeni Reyyan Gencer, onlara ayırdığı zamanda yaptıklarını ise şöyle paylaşıyor:

“Ben hayvanları çok seviyorum. Birgün evde yemek yerken evimin penceresine bir kedi titreyerek gelip oturdu. Aç olabileceğini düşündüm.O günden beri sokak hayvanlarını aldığım mama, ciğer, tavuk parçaları gibi yiyeceklerle besliyorum. Özelikle dışardaki hayvanlara karşı sevgim, merhametim, düşüncem çok farklı oldu. Bu yüzden de her dışarıya çıktığımda onları beslemem gerekiyor. Yoksa ben vicdanen rahatsız oluyorum. Evde kalan artık yemekleri atmayıp sokak hayvanlarına veriyorum. Vatandaşlarımızında bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum. Onlar da evde kalan yemek artıklarını çöpe atmak yerine bir kaba koyup çöp konteynerlerinin yanına bırakarak hayvanların beslenmesine yardımcı olabilirler.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık