banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ GÜNCELLENDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması’nda değişikliğe gidildiğine ilişkin olarak yenilenen ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmeliğe göre; tüm işletmelere ve kamu kurumlarına açık olan ödüllü yarışmaya başvurular 22 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılabilecek, ödül almaya hak kazanan işletmelere “Verimlilik Ödüllü İşletme Belgesi” verilecek.

GÜNDEM 22.06.2022, 00:09 21.06.2022, 17:58 Haber Merkezi
500
VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ GÜNCELLENDİ
banner12

Verimlilik bilincinin yaygınlaştırılmasını, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılmasını hedefleyen bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre, 8 yıldır gerçekleştirilen yarışma; sanayi, teknoloji ve verimlilik alanında yaşanan değişimlere ve gelişmelere uygun olarak güncellendi. Yarışmaya başvuru ve değerlendirme süreçleri, ödül yürütme komitesi ile bağımsız değerlendiricilerin görev ve sorumlulukları yeniden belirlendi. Projelerin değerlendirme kriterleri ile ödüllendirme uygulamalarına ilişkin konularda değişikliğe gidildi.

Başvuruların vpo.sanayi.gov.tr/ adresi üzerinden alınacağı yarışmada; projelerin değerlendirme kriterleri ve bu kriterlerin ağırlıkları yeniden belirlendi. Ayrıca yarışma sonunda ödül almaya hak kazanan işletmelere, “Verimlilik Ödüllü İşletme Belgesi” verilmesi kararlaştırıldı.

Değerlendirme aşamalarının ardından ödül almaya hak kazanan projelere ödül ve belgeleri, düzenlenecek olan Verimlilik Proje Ödülleri Töreninde takdim edilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık