banner8

banner9

banner10

VALİLİK TARAFINDAN YASAKLANDI

Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından; içerisinde bulunulan süreçte koronavirüs salgınının kontrol altında tutulması ve yayılımının durdurulması amacıyla alınan 96 ve 97 numaralı kararlar ile kalabalık oluşumuna sebebiyet verecek bütün organizasyonlar yasaklandı.

GÜNDEM 02.09.2020, 09:54 Haber Merkezi
3451
VALİLİK TARAFINDAN YASAKLANDI
banner12

Alınan kararlar doğrultusunda; toplu olarak yapılacak olan doğum günü partileri vb. kutlamalar, hasta ziyaretleri, mevlit programları, aile ve akraba toplantıları, gün gezmeleri, okul gezileri, kamu kurum ve kuruluşları ile dernek, oda, kulüp ve vatandaşlar tarafından düzenlenecek olan her türlü sosyal içerikli kahvaltı ve yemek etkinlikleri, tanışma ve kaynaşma programları, kermes etkinlikleri ile kafe, restoran, lokanta, çay bahçesi gibi işletmelerde ikramlı veya ikramsız düğün, sünnet düğünü, nikah, nişan, kına, çetnevir ve doğum günü gibi kalabalık oluşumuna sebebiyet verecek organizasyonlar yapılamayacak.

Konu hakkında gerekli hassasiyet gösterilerek uygulamanın, belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi sağlanacak. Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
-3°
parçalı bulutlu