banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

UYARI DENETİMLERİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Covid-19 tedbirleri kapsamında Akşehir’de uyarı denetimleri gerçekleştirildi.

GÜNDEM 18.03.2021, 00:12 17.03.2021, 17:42 Haber Merkezi
3198
UYARI DENETİMLERİ YAPILDI
banner12

Şehrin farklı noktalarında yapılan denetimler çerçevesinde; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri de Adliye Parkı önünden başlayarak Gülmece Parkı’na uzanan güzergahta maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatarak vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istediler.

Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz; “Biz sürekli olarak bu denetimleri gerçekleştireceğiz. Kurallara uymayanları uyarmaya devam edeceğiz” derken, Belediye Başkanı Salih Akkaya da; “Bugün yine rutin maske denetimimizi Kaymakamımız öncülüğünde gerçekleştiriyoruz. Son günlerde Türkiye genelinde, Konyamızda ve Akşehirimizde sayılarımızda biraz artış var. Hemşehrilerimizden biraz daha sabır rica ediyoruz. Bu zor bir dönem kolay değil. Bahar geldi. Maske ile yürümek, konuşmak kolay değil ama sağlığımız için maalesef bu gerekli. Vatandaşlarımızın kurallara uymasını rica ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde vakalarda azalma varken dükkanlarımızın açılması sağlanabilir miydi, ilçe bazında yapılabilir miydi diye uygulamaları araştırıyorduk. Sayı arttı ama bu bizim elimizde. Buradan yeniden sesleniyoruz; hem sağlık ordumuzun işini kolaylaştırmak adına hem de esnaflarımızın o ekonomik aktivitelerine dönmeleri anlamında bu maske, mesafe ve temizliğe uymamız gerekiyor. Ben buna inanıyorum, atlatacağız” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık