banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TUZLUKÇU’DA DEPREM

Bugün saat 18:52’de gerçekleşen ve merkez üssü Tuzlukçu’nun Mevlütlü Mahallesi olan 4.6 büyüklüğündeki depremi takip eden 2 dakika zarfında 2 sarsıntı daha kaydedildi. Başta Koraşı Mahallesi olmak üzere tüm ilçede, çevre ilçelerde ve Konya’nın bazı kesimlerinde de hissedilen depremin, can veya mal kaybına neden olmadığı öğrenildi.

GÜNDEM 09.02.2021, 21:57 18.02.2021, 15:35 Haber Merkezi
6052
TUZLUKÇU’DA DEPREM
banner12

Depremin gerçekleşmesinin ardından Mevlütlü Mahallesi’nde görüştüğümüz vatandaşlar; özellikle ilk depremi takip eden 2. sarsıntının daha yoğun hissedildiğini ve halk arasında tedirginlik yarattığını belirtirken; Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Jandarma Komutanlığı da olası hasar tespiti için gerekli çalışmaları süratle başlattı.

Tuzlukçu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt’un verdiği bilgiye göre; Belediye tarafından oluşturulan ekipler mahallelerde vatandaşlara ulaşırken, Müftülük aracılığıyla da camilerden yapılan anonslarda, evleri hasar gören veya yardıma gereksinim duyan vatandaşların muhtarlıklara başvurmaları istendi. Konya Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da arayarak bilgi aldığı depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı, İlçe jandarma Komutanı Ast. Kd. Başçavuş Hakan Kayabaşı denetiminde devriye görevi yapan Jandarma personeline de olumsuz bir durum iletilmediği belirtildi.

Depremin neden olduğu ilk tedirginliğin ardından Mevlütlü Mahallesi sakinlerinin evlerinde geçirdiği akşamın ilerleyen saatlerinde; Koraşı Mahallesi merkezli 2, Tuzlukçu merkezli 2 ve Mevlütlü Mahallesi merkezli 6 sarsıntı daha kaydedilirken, artçı olduğu tahmin edilen bu sarsıntıların en büyüğü 2.4 olarak kayıtlara geçti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık
.foorer