banner8

banner9

banner28

banner10

TÜRK KİRAZI ÇİN 'E İHRAÇ EDİLECEK

Çin’e gönderilecek kiraz bahçesinde başka herhangi bir meyve ağacının olmaması zorunlu tutuluyor

GÜNDEM 31.03.2017, 00:16 31.03.2017, 00:16
9
TÜRK KİRAZI ÇİN 'E İHRAÇ EDİLECEK
banner12
Çin’e gönderilecek kiraz bahçesinde başka herhangi bir meyve ağacının olmaması zorunlu tutuluyor


Türk kirazının Çin’e güvenli bir şekilde ihraç edilmesi amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında sürdürülen görüşmeler sonucunda belirli hususlarda mutabık kalındığı, bununla ilgili olarak üreticileri bilgilendirme ve anlaşma şartlarına göre kiraz üretimindeki önemli hususları anlatmak ve bilgilendirmek üzere dün Akşehir Öğretmen Evi toplantı salonunda saat:10.00.da bilgilendirme toplantısı yapıldı.


İlçe Tarım müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya; Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı adına, Sınır Kontrol Daire Başkanı Zir.Müh. Serkan Soykan, Ankara Ziraat Garantina Müdürü Ekrem Çetin katılırken, İlçe Tarım ve Hayvancılık müdürü ve personeli ile kiraz üreticileri de hazır bulundular. Çin’e gönderilecek kirazların yetiştirildiği bahçeler kayıt altına alınmış şekilde ve Çin’e ihraç edilecek kiraz, yetiştirildiği bahçelerin ve paketleme tesislerinin denetim altında olması gibi şartların yanı sıra Çin’e gönderilecek kiraz bahçesinde başka herhangi bir meyve ağacının olmaması gibi bir şartın zorunlu olduğu öğrenildi.


Çin’e kiraz, ihracatı deniz ve hava yolu ile gerçekleştirileceği için soğuk hava uygulamasına tabi tutulacağı 16 gün boyunca eksi bir derecenin altında ulaştırılması şartının aranacağı konusunda üreticiler bilgilendirildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık