banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“TOPLUMA KAZANDIRILMALARI SON DERECE ÖNEMLİ”

5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında düzenlenen Tuzlukçu Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam İsa Bertan başkanlığında yapıldı. Toplantıda, korunmaya ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocuklara ve topluma kazandırılmalarına ilişkin tüm hususlar masaya yatırıldı.

GÜNDEM 06.07.2022, 00:06 05.07.2022, 19:05 Haber Merkezi
751
“TOPLUMA KAZANDIRILMALARI SON DERECE ÖNEMLİ”
banner12

Kurul Toplantısına; Belediye Başkan V. Aydoğan Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Celalettin Çolak, İlçe Emniyet Amiri Lütfi Özcan, Halim Ünal İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi ve Akşehir İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Sait Yalçın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sadık Küpeli ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Dinç katıldı.

Toplantıda, koruyucu ve destekleyici tedbir kararları hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından kurumların gerçekleştirdiği faaliyetler ve kurumlar arası koordinasyon, suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, aile ve çocuklara yönelik gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal faaliyetler ve çocukların eğitimleriyle mevsimlik işçi olarak gelen ailelerin çocuklarının eğitimi, ilçede meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar ile belirtilen hususlarda yapılan çalışmalar görüşüldü.

Korunmaya ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların topluma kazandırılmasının son derece önemli olduğunu ve yapılacak çalışmalarda tüm desteği sağlayacağını ifade eden Tuzlukçu Kaymakamı İsa Bertan; çocukların korunmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyonun eksiksiz sağlanması ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesinin önemini vurguladı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
31
açık