banner8

banner9

banner28

banner10

TOPLU ULAŞIM 1 DOLU 1 BOŞ

İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan Karara göre; toplu taşıma araçlarında yolculuk, yolcuların oturma düzeni 1 dolu 1 boş şeklinde olmak şartıyla serbest olacak.

GÜNDEM 01.06.2021, 12:19 Haber Merkezi
905
TOPLU ULAŞIM 1 DOLU 1 BOŞ
banner12

Şehirlerarası faaliyet gösteren toplu taşıma araçları (uçak hariç); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edebilecek ve araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek (1 dolu 1 boş) şekilde olacak.

Otobüs, tren vb. şehirler arası toplu taşıma araçlarında kapasite sınırlamasının tespiti sırasında aynı adreste ikamet eden ve aynı çekirdek aileden (eş, anne-baba, kardeş) olan kişiler, hesaplamaya dahil edilmeyecek ve yan yana seyahat etmelerine izin verilecek.

Ayrıca 2+1 koltuk düzenindeki şehirlerarası toplu taşıma yapan otobüslerde her 2 cam kenarındaki koltuklara yolcu kabul edilebilecek olup (ortadaki koltuklar boş bırakılacak), yolcu taşıma kapasitesi buna göre belirlenecek.

Şehir içi toplu ulaşım araçları (minibüs, midibüs vb.) ise 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Içişleri Bakanlığı Genelgesi ve Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile getirilen esaslar çerçevesinde yüzde 50 kapasite sınırlamasına ile ayakta yolcu kabul edilmemesi kuralına tabi olarak faaliyet sunabilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık