banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TOHUMDA İŞ BİRLİĞİ

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bir dizi protokol imzalandı. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.

GÜNDEM 04.07.2020, 00:08 04.07.2020, 00:08
26
TOHUMDA İŞ BİRLİĞİ
banner12

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bir dizi protokol imzalandı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Halil İbrahim Tongur ve beraberindeki heyet ile akademisyenlerin katıldığı törende imzalanan protokoller kapsamında; 120 saat teorik ve uygulamalı tarım eğitimi gerçekleştirilecek, ayrıca ıslah edilecek ve piyasada rekabet edebilecek yerli havuç tohumlarının üretimi yapılacak.

Protokollere konu olan projelerden; “Tıbbi Bitkiler Fide Üretim Araştırma ve Eğitim Serası Projesi” Ziraat Fakültesi, “KOP ile Yerli ve Milli Mor Havuç Tohum Islah Projesi” Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü ve “KOP Bölgesinde Tanelik Mısırda Akıllı Tarım Eğitim Projesi” de Çumra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde hayata geçirilecek. (İHA)


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
28
açık