banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TARİH OLAN MESLEKLER MÜZESİ HAZIR

Projesi hazırlanarak restoresi yapılacak olan Arasta yanındaki Eski Osmanlı Bankası olarak da bilinen ve Polis Lokali olarak kullanılan binanın mülkiyeti

GÜNDEM 10.02.2014, 00:26 10.02.2014, 00:26
14
TARİH OLAN MESLEKLER MÜZESİ HAZIR
banner12
Projesi hazırlanarak restoresi yapılacak olan Arasta yanındaki Eski Osmanlı Bankası olarak da bilinen ve Polis Lokali olarak kullanılan binanın mülkiyeti, Hazineden, Akşehir Belediyesi’ne geçti.


Polis Lokali olarak kullanılan bu bina, Akşehir Belediyesi’ne ait olan Otogar yanındaki 4000 m2 arsanın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne verilmesi ile takas edilerek tarihi binanın mülkiyeti Akşehir Belediyesi’ne geçti. Geçen hafta da tapu işlemleri tamamlanarak tarihi binanın tapusu alındı.            Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Bu tarihi binada tarih olan, unutulan ve daha önce Arasta’da icra edilen meslekler birebir canlandırılarak “Tarih Olan Meslekler Müzesi” açılacak. Akşehir’de bu gün icra edilmeyen; saraç, nalbant, keçeci, semerci, demirci, kalaycı, yorgancı vb. meslekler, bu binada canlandırılıp tarihi geçmişimizi unutmamamızı sağlayacaktır” dedi.            Şehir Meydanı çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Başkan Oğul  “Eski Hükümet Konağı ile Yeni Hükümet Konağı arsalarının takas çalışmaları bitti. Akşehir İlçe Özel İdaresi, 30 Martta kapanıyor. Eski Hükümet Konağı ve Özel İdarenin tapuları Akşehir Belediyesi’ne devredildikten sonra bu iki bina yıkılarak şehir meydanı açılmaya 2014 yılında başlanacak” diye konuştu.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
açık