banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SÜTLÜ TATLI DEYİNCE YİNE GÜVENDİK

Akşehir’in kabul görmüş markalarından Güvendik Pastanesi, yeni sütlü tatlı menüsüyle Akşehirlilere benzersiz lezzetler sunuyor.

GÜNDEM 28.12.2021, 00:09 28.12.2021, 09:53 Haber Merkezi
1389
SÜTLÜ TATLI DEYİNCE YİNE GÜVENDİK
banner12

Akşehir’in yemek kültürü ve kendine has lezzetleri, Coğrafi İşaretli Ürünleriyle de tescillenmiş durumda. Yeme içme sektörünün faal olduğu Akşehir’de, kullandığı malzemenin kalitesi ve hemşehrilerinin damak tadına uygun tatlı ve pasta çeşitleriyle yılların markası olmayı başarmış olan Güvendik Pastanesi, yeni tecrübeli ustasıyla sütlü tatlı çeşitlerinde oldukça iddialı bir çeşitlilik yakalıyor.

İzmir ve Alaçatı’nın yanı sıra İstanbul’da da ülkenin çok bilinen markalarından birinde uzunca bir dönem ustalık yapmış olan Gökmen Ersöz, muhallebi çeşitlerinden tekli pastalara kadar geniş bir yelpazede hünerini göstermekten geri durmuyor. Çikolata ve Antep fıstığının yanında meyve çeşitlerinin de tam kıvamında kullanıldığı yeni lezzetleri oldukça iddialı olan Gökmen Usta, üstlendiği sorumluluğu; “İşimiz, daha önce yüz yüze gelmediğimiz ve hiç tanımadığımız insanların damağına hükmetmektir. Başarımız, çok farklı damak lezzetleri arasında genel kabullere uyan ürünler hazırlarken, iyi malzemeyle gerçek lezzetleri sunarak ortak beğenileri etkileyebilmekten geçer. Bunun karşılığı da her eğitim ve gelir seviyesinden müşterinin takdirini kazanmaktır” şeklinde ifade ediyor. 

Güvendik Pastanesi, ustası Gökmen Ersöz ile yaz aylarında da sürpriz dondurma çeşitleriyle kendisinden söz ettirmeyi hedefliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
17
parçalı az bulutlu