banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“SPORLA DOĞAYI HİSSET” KISA FİLM YARIŞMASI

Uluslararası Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği proje yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve Türkiye Gençlik Vakfı ile Öncü Gençlik ve Spor Kulübü proje işbirliğinde, uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenecek olan yarışma ve festival ile spor, çevre, doğa ve sinema konularında toplumsal farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

GÜNDEM 28.09.2021, 00:07 27.09.2021, 17:58 Haber Merkezi
566
“SPORLA DOĞAYI HİSSET” KISA FİLM YARIŞMASI
banner12

Uzun pandemi sürecinde kısıtlamalar nedeniyle toplumun hareketsiz bir yaşama sevk edilmiş olması göz önünde bulundurularak düzenlenen “Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması ve Festivali” ile orman yangınları ve doğal afetler sonrasında toplumlarda doğa bilincinin artırılması da hedefleniyor. Organizasyonun; kısa film ve sinemaya olan ilginin artmasına, gençlerin ve toplumun sinema yoluyla duygu, düşünce ve fikirlerini daha rahat ifade etmelerini sağlamaya ve gençlerin özgüvenlerini yükseltmeye katkı sağlaması öngörülüyor.

Ulusal ve uluslararası kurmaca, deneysel, animasyon türündeki kısa metrajlı filmlere ve amatör ya da profesyonel bütün katılımcılara açık olan yarışmaya her yarışmacı istediği sayıda filmle katılabilecek. Yarışmaya katılan kısa filmlerin daha önce herhangi bir yerde ödül almış ve yayımlanmış olması da başvuru yapılmasına engel olmayacak. Bireysel veya grup olarak yapılabilecek başvurulara konu olan filmlerin süresinde de herhangi bir sınırlama uygulanmayacak.

Başvuruların, 10 Aralık 2021 tarihinde sona ereceği kısa film yarışmasına ilişkin tüm detaylara ve şartnameye, www.sporladogayıhisset.com sitesinden ulaşılabilecek. Dereceye giren kısa metraj filmler, 25 Aralık 2021 tarihinde düzenlenecek olan Kısa Film Festivali Gala Programında ödüllendirilecek.

Yarışmada birincilik ödülü 5 bin, ikincilik ödülü 2 bin 500 ve üçüncülük ödülü bin 500 lira olurken, her 3 dereceye girenler ve mansiyona layık görülenler de Spor Seti ve Plaket ile ödüllendirilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-5
parçalı bulutlu