banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“ŞEHİTLER ASIL UNUTULURLARSA ÖLÜRLER”

12 Şubat 2018 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devriye görevi yapan polis aracının zırhlı araç ile çarpışması sonucu şehit düşen Akşehirli polis memuru Ali Ergün’ün ismi Akşehir Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne verildi.

GÜNDEM 30.11.2021, 00:10 29.11.2021, 17:15 Haber Merkezi
1052
“ŞEHİTLER ASIL UNUTULURLARSA ÖLÜRLER”
banner12

Konya Valiliği’nin teklifi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’ndan aldığı uygunluk ve olur doğrultusunda şehidimiz Ali Ergün’ün ismi, bundan böyle Akşehir Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde de yaşayacak.

Gelişme üzerine gazetemize bir değerlendirmede bulunan şehit Ali Ergün’ün eşi Funda Ergün; “Eşimin adının yaşatılması bize onur ve gurur veriyor. Trafikten sorumlu olan eşimin isminin, memleketindeki Trafik Şubesi’nde yaşatılması benim için çok daha anlamlı oldu. Bizlerin memnuniyeti kadar onun isminin unutulmaması da en büyük gururumuz olur. Gözleri gülen yarimin ismi hep yaşayacak. Valimize ve Emniyet Müdürlüğü’müze çok teşekkür ederim. Şehitler ölmezler ama unutulurlarsa, o zaman ölürler. Unutmak bize nasip olmasın. Biz vatana emanetiz. Bizim arkamızda duran herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Alınan onay sonrasında Akşehir Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nin şehidimizin adını taşıyan yeni tabelası asıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık