banner8

banner9

banner28

banner10

ŞEHİT NEBİ ARSLAN'IN İSMİ ÖĞRETMENEVİNDE YAŞAYACAK

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK terör örgütünün saldırısı sonucu yaralandıktan sonra tedavi altına alındığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Nebi Arslan’ın adı Akşehir Öğretmenevinde yaşayacak.

GÜNDEM 17.11.2016, 00:01 17.11.2016, 00:01
80
ŞEHİT NEBİ ARSLAN'IN İSMİ ÖĞRETMENEVİNDE YAŞAYACAK
banner12
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK terör örgütünün saldırısı sonucu yaralandıktan sonra tedavi altına alındığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Nebi Arslan’ın adı Akşehir Öğretmenevinde yaşayacak.


Akşehir Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğü ismiyle hizmet veren tesise Şehit Nebi Arslan’ın ismini yaşatmak amacıyla Akşehir Şehit Nebi Arslan Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü ismi verildi. Şehidin isminin verilmesi nedeniyle öğretmenevinde bir tören düzenlendi. Tören’e Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı Vekili Topçu Binbaşı Hakan Uluçınar, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Şehit Nebi Arslan’ın Babası Kemal Arslan, kamu kurum müdürleri ve idarecileri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Dua edilmesinin ardından Öğretmenevi Müdürü Mustafa Aktaş tarafından bir konuşma yapıldı. Aktaş konuşmasında “Bugün burada Akşehirli Aziz Şehidimiz Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş Nebi Arslan’ın hatırasını bir kez daha yaşatmak ve onun her daim gönlümüzde olduğunu dosta düşmana bir kez daha hatırlatmak için toplandık. Unutmayınız ki; insanların ömrü yaşadıkları kadar değildir. İnsanların ömrü anıldıkları ve hatırlandıkları kadardır. Aziz şehidimiz Nebi Arslan da anıldığı kadar yaşayacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak, payidar olacak ve bağımsız kalacak. Başta Nebi Arslan olmak üzere vatanımızı korumak için canlarını feda eden şehitlerimiz de ülkemiz var olduğu sürece yaşayacak ve asla unutulmayacaklar. Onları unutturmamak ve her daim hatırlatmak bizlerin vazifesidir. İşte bu yüzden öğretmenevimizin ismini Akşehir Şehit Nebi Arslan Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak değiştiriyoruz. Yüce Allah’ın Kur’an’da buyurduğu üzere: “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler, fakat siz bilmezsiniz”. Bizler biliyoruz ki şehitler ölmez. İnşallah kurumumuz var olduğu müddetçe şehidimizin ismi de hatırası da yaşayacak. Şehidimizin ruhu şâd, mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.


Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Burhan Aysan tarafından Şehit Nebi Arslan’ın özgeçmişinin okunmasının ardından Şehit Nebi Arslan’ın Babası Kemal Arslan tarafından bir konuşma yapıldı. Oldukça duygulu olan şehit babası güçlükle yaptığı konuşmada “Hepinize çok teşekkür ediyorum çocuğumun adını en güzel yere verdiniz” dedi.


Törende son olarak bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, “Aziz vatanımız için şehit olan Nebi Arslan gibi gönüllerde yaşayan şehitlerimizin eserlerde de isimlerini yaşatmak için bugün öğretmenevimizin ismini Şehit Nebi Arslan Öğretmen Evi olarak hizmete açıyoruz. Bugün gurur günümüz. Hepimiz Allah’tan geldik, Allah’a döneceğiz. Bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla vatan oldu, onlar sayesinde bu coğrafyada bu topraklarda huzur içinde yaşıyoruz. Memleketimiz için, vatanımız için, her mevkiden her makamdan insanlarımız, canları pahasına bizim huzurumuz, birliğimiz dirliğimiz için şehit oluyor. Yakın tarihte yine değerli meslektaşımız Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk şehit oldu. Dün Antalya’da şehit olan bir Uzman Çavuş’umuzu Niğde’de toprağa verdik. Allah hepsinden razı olsun. Çanakkale şehitlerimizin, Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin ve 15 Temmuz Şehitlerimizin Allah mekânlarını cennet eylesin. Şu anda vatanımız için canla başla görev yapan güvenlik kuvvetlerimizi de bu yolda Allah güç ve kuvvet versin. Ben bu vesileyle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum” diye konuştu.  


Konuşmaların ardından Öğretmenevinin yeni tabelası törene katılan protokol ve şehidin babası Kemal Arslan tarafından alkışlara açıldı.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
az bulutlu