banner8

banner9

banner28

banner10

ŞEHİT AİLELERİNE KABRİSTAN ZİYARETİ MUAFİYETİ

İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere “Şehit Ailelerinin Kabristan Ziyaretleri” konulu bir Genelge gönderildi.

GÜNDEM 11.05.2021, 15:36 11.05.2021, 16:01 Haber Merkezi
681
ŞEHİT AİLELERİNE KABRİSTAN ZİYARETİ MUAFİYETİ
banner12

Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerin aileleri için dini bayramlar vesilesiyle gerçekleştirdikleri şehitlik ziyaretlerinin özel zamanlar olduğu vurgulanan Genelgede; şehit ailelerinin bu haklı taleplerine, salgınla mücadele tedbirlerini de göz önünde bulundurarak karşılık vermenin, devletin sorumluluğu olduğu belirtildi.

Genelgeye göre; Bayram öncesinde valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm şehit mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak. Şehit aileleri, Arife ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaklar ve kabristan ziyaretlerine, kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecekler.

Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan şehit aileleri ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda şehit ailelerinin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak. Din görevlilerince şehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık