banner8

banner9

banner28

banner10

ŞEHİDİMİZE VEFA

ŞEHİT POLİS BATTAL YILDIZ'IN İSMİ DEVRİYE EKİPLER AMİRLİĞİ BİNASINDA YAŞATILACAK

GÜNDEM 22.05.2020, 16:30 22.05.2020, 16:30
16
ŞEHİDİMİZE VEFA
banner12

İstanbul’un Tuzla ilçesinde hırsızlık şüphelileriyle girdiği çatışmada şehit olan Akşehirli polis memuru Battal Yıldız’ın ismi, yeni yapılan Devriye Ekipler Amirliği binasında yaşatılacak.

Polis memuru Battal Yıldız, 16 Temmuz 2017 tarihinde Tuzla İçmeler Mahallesi İstasyon Köprüsü üzerinde hırsızlık şüphelileriyle yaşanan kovalamaca esnasında açılan ateş sonucu göğsünden vurularak şehit olmuştu. Şehit polis memuru Battal Yıldız’ın ismi, merkez Karatay ilçesi Doğanlar Mahallesi’nde bulunan eski Asayiş Şube Müdürlüğü binasının yerine yapılan Devriye Ekipler Amirliği binasına verildi.

Şehit polis memuru nezdinde çalışan polis memurlarına da teşekkür eden Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak; “Benim de tezimdir bu. Eninde sonunda herkes yaşlı, genç fark etmeksizin ölecek. Hastalıktan, trafik kazasından ve ya yaşlanmaya bağlı olarak bu dünyayı terk edip ahirete intikal edeceğiz. Son dönemlerde insanları kasıp kavuran ve eziyet çektiren bir virüsle mücadele ediyoruz. Bununla ilgili de devletimiz çok ciddi kararlar alıyor. Bunun sağlık sistemimizi kilitleyecek bir duruma gelmemesi, en az can kaybıyla atlatılması için bildiğiniz gibi sokağa çıkma yasakları dahil olmak üzere çok ciddi tedbirler alındı” dedi.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da; “İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde Şehit Battal Yıldız Ekipler Amirliğini açmak üzere burada bulunuyoruz. Emniyet teşkilatı yüklendiği görevin ne kadar zor olduğu hepimizin malumudur. Silahlı mücadelenin yanında son 3 aya yakın bir süredir bir virüs belasıyla mücadelede ne kadar başarılı olduğumuz herkesin takdirlerine maruzdur. Günümüzdeki gerçek anlamda polislik, suçluların yakalanmasının yanında halkla olan sosyal ilişkileri üst düzeyde tutma amacını gütmektedir” şeklinde konuştu.

Şehidin eşi Emine Yıldız, duygularını; “Eşim İstanbul’un Tuzla ilçesinde hırsızlık ihbarına gittiğinde kovalama sırasında vurularak şehit oldu. Aslında söylemek istediğim çok fazla şey var. Eşimin ismi şükürler olsun ki; kimisi bizim talebimizle kimiyse değer verildiği için çok fazla yere verildi. Ama benim için gönülden söylüyorum ki verilebilecek en değerli hediye oldu” cümleleriyle ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da; “Herkese nasip olmayan ve inancımıza göre yaşadıklarına inandığımız şehitlerimiz inşallah bu manzarayı görüyorlardır, inancımız buna tam. Bu vesileyle başta Battal Yıldız kardeşimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerini eşlerini anne ve babalarını saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bir taraftan Ramazan yaşıyoruz bir taraftan da dünya ile birlikte korona virüsle mücadele konusunda belediye sağlık çalışanları ve emniyet yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Ama bu sürecin kahramanları var; sağlık çalışanları ve emniyet mensuplarımız” ifadelerini kullandı.
Şehidin çocukları Hasan İlyas Yıldız ve Mehmet Ali Yıldız ile vatandaşların da katıldığı törenin ardından, Büyükşehir Belediyesi tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne hediye edilen 7 adet aracın teslimi de gerçekleştirildi. (İHA)


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu