banner8

banner9

banner10

Sağlık Lisesinden Huzurevine Ziyaret

Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci

GÜNDEM 21.03.2015, 00:25 21.03.2015, 00:25
5
Sağlık Lisesinden Huzurevine Ziyaret
banner12
Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci, Akşehir huzurevindeki yaşlıları değerler eğitimi ve Yaşlılar Haftası kapsamında ziyaret ederek, onlarla sohbet ettiler.


Yaşlı insanların kendilerini yalnız hissetmemeleri ve bir nebze de olsa mutlu olmalarını sağlamak amacıyla yapılan ziyarete okul idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


 Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü Hasan Kütükçü ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; "Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız.

Yaşlılarımızla onların deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin “ Yaşlılar Haftasını” kutluyor, yaşama sevinçlerinin artarak huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyorum.

Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır.


Öğrencilerimiz açısından bu ziyaretin amacı ise yaşlı insanlarımızın belirli bir günde değil her zaman hatırlanması ve bu insanlarımıza her zaman yardım edilmesi gerektiğinin bilincini oluşturmaktı. Öğrencilerimiz, saygı, vefa, yardımseverlik duygularını geliştirerek mutlu, gururlu ve vefalı bir birey olmanın onurunu bu anlamlı ziyaret esnasında yaşamış oldular." dedi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner27
17
parçalı bulutlu