banner8

banner9

banner28

banner10

REZERVASYON VE ÖDEME ŞARTI

İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan Karara göre; şehirlerarası karayolları üzerinde bulunan dinlenme tesisleri (yerleşim sahası içerisinde bulunanlar hariç) ile konaklama tesislerinin (otel, motel, apart otel, pansiyon vb.) içerisinde bulunan yeme-içme yerleri, sadece konaklamalı müşterilerle sınırlı olacak şekilde ve belirlenen koşullarda hizmet verecek.

GÜNDEM 01.06.2021, 12:26 Haber Merkezi
1897
REZERVASYON VE ÖDEME ŞARTI
banner12

Belirtilen işletmeler; aynı masada aynı anda açık alanlarında 3, kapalı alanlarında ise 2’den fazla müşteri kabul edilmemek kaydıyla hizmet verebilecekler. Konaklama tesislerinin kapalı alanlarında bulunan eğlence merkezleri kapalı tutulacak ve bu alanlarda müşteri kabul edilmeyecek. Konaklama tesislerinin açık alanlarında toplu eğlence şeklinde etkinliklere kesinlikle izin verilmeyecek, bu yerlerde yoğunlaşmanın önüne geçilebilmek adına fiziksel mesafe kurallarına azami özen gösterilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süre ve günlerde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması (bedelinin tamamı ödenmiş olmak kaydıyla) vatandaşlar açısından sokağa çıkma ve/veya şehirlerarası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlayacak olup bu amaçla seyahat edecek vatandaşların denetimlerde rezervasyon ve ödeme belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacak.

Konaklama tesislerinin denetimleri etkin şekilde sürdürülecek, sahte rezervasyon başta olmak üzere her türlü kötüye kullanımın önüne geçilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu