banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİLER

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve beraberindekilerden oluşan bir heyet, Akşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Engelsiz Yaşam Merkezi’nde inceleme yaparak projeyle ilgili bilgi aldı.

GÜNDEM 04.03.2021, 00:11 03.03.2021, 17:15 Haber Merkezi
2236
PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİLER
banner12

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak benzer bir proje yapmayı düşündüklerini, bu nedenle Akşehir’e gelerek projeyi yerinde incelemek istediklerini belirten heyet üyeleri, Belediye Başkanı Salih Akkaya ile biraraya geldi.

Ziyaretle ilgili açıklamasında, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin engelli bireylerin toplumda daha iyi bir yaşantı sağlayabilmeleri için yaptıkları çalışmalar arasında yer aldığını belirten Başkan Akkaya; “Engelli kardeşlerimizin rahatlıkla yararlandığı, her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri yapabilecekleri çok güzel bir tesis oldu. Merkezimizde engelli kardeşlerimiz için çeşitli kurslar ve aktiviteler gerçekleştirerek onların toplumda daha iyi konuma gelebilmeleri ve sosyal yaşama daha fazla katılabilmelerine de olanak sağlamış oluyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Akkaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci’ye Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini, Değirmenci de kendisine Denizli yöresine ait dokuma armağan etti.

Denizli’den gelen heyet, daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel eşliğinde Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ne geçerek burada incelemelerde bulundu.

Misafir heyet; tarihi Akşehir evlerinin bulunduğu sokaklar, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Tarihi Kilise, Yukarı Hamam (Gavur Hamamı), Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Taş Eserler Müzesi, Batı Cephesi Karargahı Müzesi ve Nasreddin Hoca Türbesi’ni içeren bir şehir gezisinin ardından Akşehir’den ayrıldı.  

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur