banner8

banner9

banner28

banner10

PAZAR YERİNDE DENETİM

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz ve Belediye Başkanı Salih Akkaya; İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan Karar çerçevesinde, vatandaşların yaş sebze meyve ve fide ihtiyaçlarını temini ile sınırlı olmak üzere Cumartesi günü faaliyetlerine izin verilen Pazar yerlerinde denetlemelerde bulundular.

GÜNDEM 10.05.2021, 00:10 10.05.2021, 15:47 Haber Merkezi
1471
PAZAR YERİNDE DENETİM
banner12

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler; Perşembe Pazarı, Gazi Pazarı ve Yarenler Pazarı girişlerinde önlem alarak, vatandaşların Pazar alanlarına kontrollü olarak girmelerini sağladılar. Emniyete bağlı ekipler de sık sık devriye gezmek suretiyle vatandaşlar ve tezgah açan esnaf tarafından maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiler.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Başkan Akkaya; “Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kural ve tedbirlere yönelik olarak Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Protokol üyeleri ve Zabıta ekiplerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz denetimlerde vatandaşlarımızı; sigara içmemeleri, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları konusunda uyardık. Vatandaşlarımdan ricam; zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarıdır. Evde kaldığımız sürece bu tehlikeden uzak durmuş olacağız” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
parçalı bulutlu