banner8

banner9

banner28

banner10

ÖZELDE TELAFİ EĞİTİMİNİN DETAYLARI

Özel öğretim kurumlarının 15 Ağustos 2020 tarihi itibari ile belirledikleri bir tarihte ve en az 3 hafta olacak şekilde yapabilecekleri açıklanan telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin detayları belli oldu. Özel eğitim kurumlarının yapacağı telafi eğitiminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uyulması istenen koşullar şöyle: *Her bir özel öğretim kurumu; öğrencilerinin gereksinimlerini dikkate alarak ve en az 3 hafta olacak şekilde yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin başlangıç tarihini ve süresini kendisi belirleyecek.

GÜNDEM 08.06.2020, 00:08 08.06.2020, 00:08
17
ÖZELDE TELAFİ EĞİTİMİNİN DETAYLARI
banner12

Özel öğretim kurumlarının 15 Ağustos 2020 tarihi itibari ile belirledikleri bir tarihte ve en az 3 hafta olacak şekilde yapabilecekleri açıklanan telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin detayları belli oldu.

Özel eğitim kurumlarının yapacağı telafi eğitiminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uyulması istenen koşullar şöyle:

*Her bir özel öğretim kurumu; öğrencilerinin gereksinimlerini dikkate alarak ve en az 3 hafta olacak şekilde yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin başlangıç tarihini ve süresini kendisi belirleyecek.

*Tarihin belirlenmesinde; Bakanlığın belirlediği resmi tarihler, öğrencilerin tatil dönüş tarihleri, okulda görev yapan yönetici, eğitim personeli ve diğer personelin yıllık izin tarihleri ile okul servisi şirketlerinin hizmet için belirlediği tarihler dikkate alınacak.

*Eğitimin ders saati süresi, okul tarafından uygulanan uzaktan eğitimden öğrencilerin ne kadar faydalandığının ölçümü yapılarak belirlenecek.

*Okul yönetimince hazırlanan çalışma takvimi Valilikçe onaylanacak.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
1
parçalı bulutlu