banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÖSYM'DEN ADAYLARA KOLAYLIK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, sistemde güncel fotoğrafı olmayan adaylarla ilgili bir duyuru yayımladı. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde güncel fotoğrafı olmayan adayların T.

GÜNDEM 06.07.2020, 14:21 06.07.2020, 14:21
50
ÖSYM'DEN ADAYLARA KOLAYLIK
banner12

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, sistemde güncel fotoğrafı olmayan adaylarla ilgili bir duyuru yayımladı.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde güncel fotoğrafı olmayan adayların T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla sınavlara başvuru yapabilmelerine dair yayımlanan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını henüz edinmemiş adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarını edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.”


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık