banner8

banner9

banner10

ÖNCE İSTANBUL, ŞİMDİ ANKARA

Daha önce gerçekleştirdiği örnek çalışmasında, beldede üretilen organik ürünlerin İstanbul Beşiktaş pazarında satışı organizasyonuyla takdir toplayan Dereçine Belediyesi, bu kez yönünü Ankara Çankaya’ya çevirdi ve Çankaya Belediyesi Kent Konseyi ile Dereçine’ye yönelik hibe projelerini masaya yatırdı.

GÜNDEM 21.11.2020, 00:07 20.11.2020, 17:29 Haber Merkezi
1622
ÖNCE İSTANBUL, ŞİMDİ ANKARA
banner12

Gelişmelerle ilgili olarak Belediyenin sosyal medya hesabında bilgi paylaşımında bulunan Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız; Çankaya Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar ile proje uygulayıcısı Ali Ulusoy ve ekibinin ev sahipliğinde verimli bir toplantı yaptıklarını aktardı. Başkan Yıldız, paylaşımında; “Dereçinemizi her yönü ile anlattık, potansiyelinden bahsettik. Birlikte yapabileceğimiz hibe projeleri neler olabilir diye yola çıktık ve güzel bir çalışma sonucunda, ilk olarak küresel ısınma etkisiyle tehlikeye giren meyve üretimimiz konusundan başlayıp küresel ısınmanın yarattığı sorunlara yönelik bir proje hazırlamaya karar verdik. Kendilerine ve yaratıcı ekiplerine, projelerimize verdikleri gönüllü destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Artık Dereçine ismi her yerde” ifadelerini kullandı.

“Çankaya’yı Çankayalılarla birlikte yönetmek” sloganıyla Türkiye’nin en büyük ilçesinde katılımcı belediyeciliği hayata geçirmek için kurulan Çankaya Kent Konseyi, bünyesinde 350 sivil toplum ve kamu kuruluşu temsilcisi barındırıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
açık