banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

MÜDAHALE SÜRESİNİ KISALTAN YAZILIM GÜNCELLENDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, ilçelerdeki arızalara müdahale hızını artırarak vatandaş memnuniyeti sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl devreye alınan KOSKİ Mobil Saha İş Emri Yazılımının gelişmiş sürümüne ilişkin olarak personel eğitimi düzenlendi.

GÜNDEM 22.01.2022, 00:09 21.01.2022, 18:53 Haber Merkezi
1803
MÜDAHALE SÜRESİNİ KISALTAN YAZILIM GÜNCELLENDİ
banner12

6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanının genişlemesi ve yeni bağlanan mahallelerde de merkezdeki standartların sağlanması için teknolojiden faydalanan KOSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.

İlçelerdeki arıza ekiplerinin iş ve işlemlerini kolaylaştırmak ve arızaya en kısa zamanda müdahale etmek amacıyla geçtiğimiz yıl devreye alınan yazılımın güncelleştirilmesi üzerine, KOSKİ İşletmeler Dairesi Başkanlığı Teknik İşler Koordinasyon Şube Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitim programında su, kanal ve elektrik arızalarında kullanılan yazılımla ilgili bilgiler personele aktarıldı.

Güncelleştirilen yazılım hakkında istişare ve geri bildirimlerin değerlendirildiği eğitimde; arızaya müdahalenin etkin yönetimi, arızaya müdahalede yol haritalarının yazılım ile belirlenmesi, müdahale sürelerinin ve su kayıplarının azaltılması, vatandaş memnuniyetinin artırılması, kurumsal yapının güçlendirilmesi ve standart uygulamaların yaygınlaştırılması konuları ele alındı.

Uluslararası standartların üzerine çıkarılması amaçlanan yazılımla ilgili yeni değerlendirme toplantısının 3 ay içerisinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık