banner8

banner9

banner28

banner10

MİLLET PARTİSİ'NDEN SAĞDUYU ÇAĞIRISI

Millet Partisi İlçe Başkanı Muharrem YAKIN yaptığı yazılı açıklamada

GÜNDEM 10.04.2018, 06:58 10.04.2018, 06:58
16
MİLLET PARTİSİ'NDEN SAĞDUYU ÇAĞIRISI
banner12
Millet Partisi İlçe Başkanı Muharrem YAKIN yaptığı yazılı açıklamada, “İktidar ve muhalefetin siyaset anlayışı siyaseti kirletmiş ve siyasetin dili sivrilmiştir. Biran önce siyasiler halkı kutuplara ayıracak, kin ve nefret tohumlarının yayılmasına zemin hazırlayacak konuşma üsluplarından vazgeçmelidirler” dedi.

YAKIN, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:“Aziz Millet, Büyük Türk Milleti,Siyaset problem çözme sanatıdır. Ne yazık ki ülkemizde yürütülen siyaset problem çözme yerine problemin kaynağı olmaktadır. İktidar ve muhalefet ülke problemlerinin çözümü konusunda ciddi bir çalışma ortaya koyabilmiş değillerdir. En ciddi ve milli konularda dahi anlaşamıyorlar. Kavramları da sulandırarak içini boşaltıyorlar. Meclis kürsüsü ve ekranlar çözüm üretme yerine partilerin kavga alanlarına dönmüştür. Sen şunu dedin ben bunu dedim, olmadı tazminat davaları vs…İnsanın, milletin ve Türkiye’nin problemlerine çözüm üretmesi gereken TBMM ve çözümü uygulaması gereken iktidar, danışıklı muhalefetin de katkısıyla, sorunları polemiklerle ve partilerarası kavgalarla örtme eğilimindedir. Siyaset kirlenmiş, dili sivrilmiş, hukuk siyasallaşmış, iktidar ‘dediğim dedik çaldığım düdük’ noktasına gelmiştir.Siyasi partilerin kutuplaştırıcı, ötekileştirici üsluptan oy devşirme hesabı; aile huzurunu bozmakta, komşular, akrabalar arası ilişkiler yaralanmakta, kardeş kavgalarının fitili ateşlenmektedir.İktidar, kurduğu korku imparatorluğu ile kendi içerisinde veya karşısında kimsenin konuşmasına fırsat vermemektedir.

Biran önce siyasiler halkı kutuplara ayıracak, kin ve nefret tohumlarının yayılmasına zemin hazırlayacak konuşma üsluplarından vazgeçmelidirler.‘Türk toplum ve insanını, şerefli mazisi, eşsiz tarih birikimi ve devasa manevi değerlerine layık; yüce, ileri ve mutlu bir hayat tarzına kavuşturmak’ için iktidar ve muhalefet söylemlerine dikkat etmeli, siyaseti problem üreten değil çözüm üreten bir kurum haline getirmek için gayret göstermelidirler. Milli kavramların içini boşaltarak atılan hamasi nutuklar geçici olarak başarılar getirebilir ama yok oluşa giden gidişi asla durduramaz.

Aziz Millet,Söz düelloları ile ülkeyi uçurumun kenarına getiren bu iktidar ve bu danışıklı muhalefetten kurtulmak şarttır. Metal yorgunluğuyla diktatörleşme eğilimine girmiş iktidardan da danışıklı muhalefetten de bu millete hayır gelmez. Bunlar çok kirlendi, çok da yoruldular…

Büyük Türk Milleti,Hoşgörülü ve temiz siyaseti tesis etmek, özlenen demokrasi, hak, hukuk, adalet, hürriyet, huzur, birlik, barış iklimi ve ‘Muhteşem Türkiye’ için Millet Partisi’ne yetki ver.Yaşasın, zulme karşı kalkan olanlar; haktan, hukuktan, adaletten, hürriyetten yana taraf olanlar…”banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
hafif yağmur