banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

MEDAŞ GENÇ MÜHENDİSLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Meram Akademi, 2018 yılından bu yana yürüttüğü Mühendis Geliştirme Programı’na 4. Dönem ile devam ediyor.

GÜNDEM 14.09.2021, 00:10 13.09.2021, 17:36 Haber Merkezi
2336
MEDAŞ GENÇ MÜHENDİSLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR
banner12

Kurum tarafından sürdürülen programla mühendislerin, ileri mühendislik yöntemleri ile sosyal ve yönetimsel becerilerle donatılması, profesyonel çalışma hayatına dinamik bir giriş yapmalarının sağlanması ve projelere yön veren mühendisler yetişmesi hedefleniyor.

Mühendisler, profesyonel iş ortamına dahil olduktan sonra şirket içi teknik eğitim ve gelişim programlarına dahil ediliyorlar. Bu programlarda; departmanlarda yer alan uzman ve yönetici mühendislerden başmühendis ve müdür pozisyonundaki kişiler eğitmen rolünü üstleniyor. Bu yaklaşım, yoğun projelerde önemli görevlerde bulunan başmühendis ve yönetici mühendislerin bilgi ve birikiminden eğitim programları sırasında yararlanma olanağını sağlarken, kurumsal hafızanın güçlenmesine de katkıda bulunuyor.

Teorik derinlik ve pratik zorluk seviyesi giderek artacak şekilde benimsetilen mühendislik yöntemleri sayesinde, özel içeriklere sahip kişisel gelişim uygulama seansları oluşturularak; mühendislerin proaktif ve çözüm odaklı olmalarının sağlanmasıyla fark yaratılması amaçlanıyor.

Genç mühendisler, ileri mühendislik yöntemlerini öğrenirken aynı zamanda farklı perspektiflerden bakmaları hedeflenerek, kariyer planlama sürecine etkili bir başlangıç yapmaları destekleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık