banner8

banner9

banner28

banner10

MASAL ANLATMAK İÇİN OKULA GİDİYORLAR

Ilıcak İlkokulu Müdürlüğü, haftanın bir günü dedeleri ve neneleri okula davet ederek, kuşaklararası kültür aktarımına imkan sağlıyor. Ilıcak İlkokulu öğrencileri; dede ve nenelerinden masal dinliyor, gelenek ve görenekleri kaynağından öğreniyorlar.

GÜNDEM 19.02.2019, 00:10 19.02.2019, 00:10
6
MASAL ANLATMAK İÇİN OKULA GİDİYORLAR
banner12

Ilıcak İlkokulu Müdürlüğü, haftanın bir günü dedeleri ve neneleri okula davet ederek, kuşaklararası kültür aktarımına imkan sağlıyor.

Ilıcak İlkokulu öğrencileri; dede ve nenelerinden masal dinliyor, gelenek ve görenekleri kaynağından öğreniyorlar. Okul Müdürü Selim Şatır, günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte muhabbet ortamının azaldığını ve çocukların bundan büyük zarar gördüğünü belirtti. Eskiden çocukların evde anlatılan masallarla,hikayelerle büyütüldüğünü hatırlatan Şatır, başlattıkları uygulama ile günümüz çocuklarına da aynı imkanı sağlamak istediklerini söyledi.

Anasınıfı öğretmeni Revasiye Aloğlu, dede ve nenelerimizin de bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Aloğlu, anılarını tazelemekten ve çocuklarla bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarının altını çizdi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
2
açık